Вітаю, друзі! Хочу розповісти про новий процес, над яким активно працюю у квітні. Це борщівська буденка, щоправда на білому полотні та з вкрапленнями металіку.
Для взору нової сорочки я обрала орнамент нижньої частини складного рукава з виноградними листочками, який виконується швами колодки та гладь із книги "Борщівська народна сорочка" Людмили та Олексія Покусінських.
Ця сорочка, як зазначено в книзі Покусінських, з приватної колекції В.Матковської, традиційна для с. Дністрове (початок ХХ ст.)
Починаючи роботу, я мала певні сумніви щодо уставок із рослинними орнаментами у такому стилі. Та їх розвіяли автентичні сорочки зі Збруцько-Дністровського кута, де мали місце саме такі уставки.
Наведу приклад з книги родини Покусінських:
На світлині жіноча сорочка 1920-1930 років, що традиційна для села Кривче. Побачити її наживо можна теж у приватній колекції Віри Матковської.
А ось так наразі виглядає мій процес роботи над сорочкою, яку я відшиваю у рамках СП Марії Вибач на тканині від "Едельвіка" та ниточками DMC Perle.
Для мене робота цікава поєднанням колодок і гладі в одному взорі. Такого ж поєднання я притримуюся у взорах на стані, які є вже власними варіаціями на тему виноградних мотивів.
Вишиваю натхненно, результат по-справжньому тішить. Подобається черпати ідеї в одних речах і трансформувати їх у щось нове.
Як вам мій новий процес?
コメント