
Після першої схеми, створеної в Patter Maker та згодом відшитої, захотілося повторити досвід.
І тут на очі потрапив допис від @lelitka_lviv про архіви DMC з українськими мотивами, взорами та вишивками, які зберігаються на фабриці у французькому Мюлузі. Я вподобала для схеми світлину зі стінним живописом з будинку Губернського Земства на Полтавщині.
Згодом виявила, що це ж зображення є в альбомі “Мотиви українського орнаменту” (1902) Миколи Самокиша.Свого часу він був одним з найкращих митців-баталістів та “поетом коней”. А ще Микола збирав зразки нашої орнаментальної традиції.
Після видання альбому Самокишу запропонували оздобити будинок Полтавського губернського земства, збудований за проєктом Василя Кричевського у 1903-1908 рр. І до речі, саме там знову можна побачити ці мотиви з виноградом.


Оскільки у Полтаві на часі рідко звучать вибухи 💥 , то пам'ятка архітектури, на щастя, стоїть. І сподіваюся, нікуди не дінеться.

Що ж до схеми, то дуже цікаво було переводити настінний малюнок у хрестики. Вона майже готова. Та ще треба перевірити надлишковість зелених кольорів, звірити добрані відтінки ниток.
А ось так виглядають перші хрестики.


Comments